Můj životopis

Jmenuji se Elza a narodila jsem se 25. 2. 2010 v chovatelské stanici plemene Cairn Terrier s názvem Engel's club. Mým rodištěm je Nelahozeves a majitelkou chovatelské stanice Zdena Hájková. Moje psí rodina je tak trochu bláznivá, protože můj psí taťka se jmenuje Fly Me To The Moon Seglavi a mamka Vampire Coctail Magor. Oba rodiče pocházejí z Polska a více se o nich můžete dozvědět na www.cairnterier.estranky.cz.

Své nové páníčky jsem si vybrala 15. května 2010 a odvezli si mě domů do Těptína, který spadá pod obec Kamenice u Prahy. Páníčkové nejdříve uvažovali o jiném plemeni, ale Cairn Terrier nakonec zvítězil. Ty dvě fotky v titulním baneru jsou z doby, kdy jsem byla ještě štěně a jedna je z loňska, ale v záložce Fotogalerie najdete i moje další fotky z dřívějška i ze současnosti. V novém domově jsem se seznámila se spoustou dalších zvířecích kamarádů, hlavně s kočkami, které jsem do té doby neznala. Moji páníčkové mají hned čtyři - dvě obyčejné kočky Lucinky (to je máma s dcerou) a dvě neobyčejné - ruského modrého kocoura, který se jmenuje Kníže Miškin, a mainskou mývalí kočku, Slečnu Marplovou. Pak tu máme zakrslého králíka Ferinu, který bydlí v kleci. Bydlení nemá špatné, ale jak uvidíte v záložce Fotogalerie, pro návštěvy tam moc místa není. S kočkami občas pozorujeme akvárium s rybičkami, ale i když to zkoušíme, zatím se nám ho nepodařilo otevřít. Na zahradě bydlí dvě kozí holky Rozina a Bubina a také slepice Vyandotky zdrobnělé koroptví s kohoutem. Panička se na mě zlobí, když je honím, ale mě to děsně baví. Páníček chová králíky na maso (mňam), a když mu někdy nějaký z králíkárny uteče, pomáhám mu ho chytit.

S paničkou Ivanou jsme si oblíbily agility. To jsou takové psí překážky, které zdoláváme. Tedy já je zdolávám a panička mě za to odměňuje různými dobrotami a také musí se mnou běhat od překážky k překážce a dávat mi povely, protože samotnou mě to nebaví. Chodí tam s námi i jiní psi, ale z plemene Cairn Terriér už nikdo. Naše cvičitelka Eva tvrdí, že teriéři obecně jsou svéhlaví a nic je nedokáže přimět, aby dělali, co zrovna nechtějí. Přiznám se, že trochu pravda to je. No řekněte, kdo by se honil přes překážky, když je za plotem zajíc?

Moje srst vyžaduje úpravu trimováním a musím po ní vypadat jako Cairn Terrier a ne jako např. knírač, takže to vyžaduije určitou zručnost a zkušenosti. Trimovat se musí alespoň 2 x za rok a to jezdíme k mé kamarádce Petře, která má Gase a Maxíka. Když jsme se s paničkou chystali na výstavy, tak mě Petra musela trimovat častěji, hlavně před výstavou, aby mi to pěkně slušelo a abych se líbila rozhodčím. Uf, výstavy mě tedy nebaví, je to pěkná nuda - dlouho se tam na všechno čeká a pak se musím předvádět, když se mi zrovna nechce. To je také asi důvod, proč jsme s paničkou absolvovaly jen tolik výstav, kolik bylo třeba k mému uchovnění a sbírání titulů jsme nechaly raději na jiných.

Loni jsme byli s paničkou a kamarádkou Petrou a jejími kerními kluky Gasem a Maxíkem (viz www.cairngas.webgarden.cz) na kerním víkendu v kempu U Kačera v Dřísech u Mladé Boleslavi. Tam nás z plemene Cairn Terrier ale bylo! Maxík byl v té době ještě štěně, ale hrozně se mi líbil, až na to, že mě chtěl večer vystrčit od paničky z postele a chtěl si tam lehnout sám. Moje panička mu to ale naštěstí nedovolila, a tak šel k té svojí. Bylo to super, protože v posteli u paničky normálně spát nesmím, ale v cizím prostředí mi to dovolila, abych se nebála.

Teď mě čeká ta věc se štěňaty, jsme z toho s paničkou trochu nervozní, ale prý už jsem na ně zralá a měla bych to zvládnout. Hlavní je, aby to zvládla panička. Má z toho větší strach než já. A chceme si jedno moje dítě nechat, abych si měla s kým hrát na zahradě a dělat lumpárny, když moji lidi nebudou doma. Jestli ode mě chcete štěňátka, sledujte moje stránky, protože já budu hárat asi tak začátkem dubna a když se krytí povede, bude moje panička přijímat na štěňátka záznam. Hlavně, aby se mi líbil ten ženich, co mi vyberou. Jak mi nebude pěkně po psím způsobu vonět, nebude z toho nic. Tak se zatím mějte, já už musím běžet zkontrolovat krtky a myšky na zahradě. Vrrrrr!!!

Vaše Elza


Kontakt

Cairn Terrier - chovatelská stanice Wet Kiss

Topasová 910, 251 68 Kamenice

+420 775 959 697