Meginka

Naše Megi, správně Imagine, se narodila 20. 1. 2014 ve stejné chovatelské stanici jako já. Jejím rodištěm je tedy Nelahozeves a majitelkou chovatelské stanice Angel's club Zdena Hájková. Její psí taťka, a teď se podržte, je můj původní ženich Paperlapap's Van Morrison a mamka Gabriela Angel's club. Taťka pochází ze Švýcarska a více se o něm dozvíte na www.cairnboys.mistecko.cz/rubriky/uvod/van-morrison-paperlapaps. Mamka naší Megi je z Čech a informace o ní najdete na www.cairnterier.estranky.cz.

Nový přírůstek do zvířecí rodiny mi páníčkové přivezli domů do Těptína v neděli 30. 3. 2014. V záložce Fotogalerie najdete nějaké fotky naší Megi, ale i naše společné. V novém domově se Megi hned stala postrachem všech koček, protože i když Kníže Miškin a Slečna Marplová byli větší než ona, vůbec jí to nevadilo. Miškin se ovšem s takovou puberťačkou odmítal zabývat a raději vždy důstojně odkráčel z jejího dosahu. To Slečna Marplová se brzy stala rovnoceným parťákem a pěkně spolu holky vyváděly (alespoň jsem vše neodnesla sama). Bohužel se Slečna Marplová v srpnu 2014 ztratila (panička si myslí, že jí někdo ukradl) a už se nevrátila. Panička nám hned v září obstarala nového kocourka, kterému říká jasný Princ Jasoň a to teprve začala zábavička. Megi byla takové péro z gauče a Jasoň také, takže se spolu ohromně bavili. Samozřejmě, že jsem jim dala jasně najevo, kdo je služebně nejstarší, aby bylo zřejmé, kde jsou hranice mé tolerance a trpělivosti, ale pochopitelně jsem byla ráda, že se zabaví spolu a mě dají na chvíli pokoj. 

Hned na začátku jsem Megi vzala ven, abych jí všechno ukázala. Mám své fígle, jak zubama a tlapkami udělat v plotovém pletivu díru a protáhnout se ven. Copak mě napadlo, že je tak nesamostatná, že když jí na chvíli spustím z očí, hned se ztratí? Přišla jsem domů bez ní a místo toho, aby měli páníčkové radost, že jsem se vrátila, vyváděli jako smyslů zbavení. Zavřeli mě doma, jako bych za to mohla. Paníček vzal kolo, panička auto a lítali po vsi a okolí, aby to trdlo našli. Představte si, že byla tak hloupá, že nastoupila k cizím lidem do auta a ti zavolali na policii, že je u nich a páníček pro ní jel až do Popovic. Pak udělali s paničkou dvojitý plot, takže už ho nedokážu rozplést. Ani mě nepochválili, jak jsem šikovná.

Kvůli tomu trdlu už se nemůžu ani pořádně proběhnout v lese. Páníček nás v lese pustil, ale Megi se mě nedokázalo držet a zase se někde zapomněla. Paníček vyšiloval, běhal po lese a pořád volal Megi. Já musela jít na vodítku, což byla pěkná otrava. Nakonec jsme ji našli, ale od té doby musí jít vždycky jedna z nás na vodítku a jedna může běhat. Pak nás vystřídají. To je pěkně nespravedlivé, nemyslíte? Když je puštěná Megi a já na vodítku, tak se nikam nevzdaluje, protože se nás drží jako klíště. Copak můžu za to, že nemá orientační smysl a neumí se vrátit?

Na podzim jsem vzali s paničkou naši Megi na agility, ale ještě na to nemá. Hlavně se neumí chovat a pořád na ostatní psy štěká nebo se za nimi honí a ještě ke všemu se bojí vlézt do tunelu. Panička říkala, že se mnou začala cvičit agility až po roce věku, když jsem byla trochu klidnější, takže má Megi ještě čas. Jsem tedy moooc zvědavá, jak si povede, protože začínáme cvičit už koncem března.

 

Tak se zatím mějte, já se musím podívat, kde to trdlo je nebo budu mít zase průšvih. Haf jo...

Vaše Elza


Kontakt

Cairn Terrier - chovatelská stanice Wet Kiss

Topasová 910, 251 68 Kamenice

+420 775 959 697